Atrakcje – Zawoja

Atrakcje – Zawoja

Zawoja powstała w XVI wieku, a pierwszymi osadnikami byli na jej terenie pasterze wołoscy, którzy w poszukiwaniu nowych terenów wypasowych dotarli tutaj aż z Siedmiogrodu i osiedlili się tu na stałe. Z czasem Zawoja zaczęła zyskiwać miano miejscowości turystycznej, letniskowej i wypoczynkowej – dzisiaj jest bodaj najczęściej odwiedzaną wsią w Beskidach, zarówno w lecie jak i zimą.

Największą atrakcją regionu jest Babia Góra, wraz ze szczytem zwanym też Diablakiem, dumnie wznosząca się ponad Zawoją. To najwyższy szczyt w całych Beskidach, o charakterze alpejskim, niezwykle kapryśny jeśli chodzi o pogodę, natomiast wyjątkowo piękny pod względem widokowym!

Dzięki położeniu naszego domu, mogą Państwo swobodnie odbywać wycieczki górskie na Babią Górę i w Pasmo Policy. Polecamy również krótsze spacery w Dolinie Rybnego Potoku, na Sulową Cyrhlę oraz inne miejsca znajdujące się w obrębie Babiogórskiego Parku Narodowego, którego granica przebiega około 200 metrów za naszym domem.

W sezonie zimowym można korzystać z licznych wyciągów narciarskich w Zawoi, spośród których najbliżej położony znajduję się na Mosornym Groniu w Zawoi Policzne w odległości ok. 1500 m. Zawoja Podświniarka jest również świetną bazą wypadową na wycieczki samochodowe w inne zakątki Beskidu Żywieckiego i sąsiednie regiony, takie jak Orawa czy Podhale, oraz na Słowację.

Szczegóły – u gospodarzy domu.


Designed by PM, 2018-2023